monitoring AHD Najlepsze ceny, bogata oferta i wsparcie techniczne na rejestratory i kamery Analog HD w sklepie NAPAD.pl
NAPAD.plZobacz węcej na www.napad.pl
Kamery AHD (Analog HD)

Szukasz informacji na temat niezawodnych kamer wysokiej rozdzielczości AHD (Analog High Definition)? Świetnie trafiłeś, gdyż dowiesz się na tej stronie wszystkich istotnych cech dotyczących kamer AHD. Dzięki innowacji jaka odbywa się stale w ramach jakości obrazu w monitoringu dozorowym, inżynierowie przygotowali świetne rozwiązanie dla nowych sieci jak również dla posiadaczy systemów analogowych. Zobacz co sprawia, że kamery i monitoring przeżywają renesans!

kamera CVI cctv
Kamera przemysłowa HD-CVI CV1023T prekursor technologii AHD (Analog HD)


Kamery analogowe CCTV

Najstarszym typem kamer dostępnych do monitoringu wizyjnego są kamery przemysłowe typu CCTV z przetwornikiem obrazu oferującym obraz w rozdzielczościach około 650TVL (kolor) oraz 700TVL (B/W w trybie czarno-białym). Ich rozpowszechnienie jest ogromne, gdyż jest to historycznie pierwsza dobra technolgia do celów CCTV. Kamery takie działały w standardzie analogowych sieci opartych o okablowanie koncentryczne z wykorzystaniem wtyków typu BNC opisanych szerzej w poniższym akapicie, ponadto oferowały niską jakość obrazu - szczególnie w odniesieniu do nowoczesnych kamer HDIP.

kamera przemysłowa CCTV IPOX
Kamera przemysłowa CCTV marki IPOX


Sieci analogowe w monitoringu

Sieci wykorzystujące kabel koncentryczny (ang. coaxial cable, zwany także kablem współosiowym) do przesyłu danych z kamer i rejestratorów.

Kamery sieciowe - megapikselowe IP

Najnowszym współczesnym nam rozwiązaniem są kamery megapikselowe oferujące rejestrację obrazu w rozdzielczościach HD, FullHD i wielokrotnie wyższych. Stanowią przyszłość i górną półkę rozwiązań związanych z rejestracją obrazu do celów dozoru i bezpieczeństwa obiektów, mienia oraz osób. Stworzone do pracy przesyłając dane za pośrednictwem cyfrowych sieci teleinformatycznych TCP/IP/WiFI.

kamera megapikselowa IP CANON
Kamera megapikselowa IP marki CANON


Sieci cyfrowe w monitoringu

Dzięki wykorzystaniu możliwości sieci teleinformatycznych systemy telewizji dozorowej mogły wkroczyć w nowy rewolucyjny obszar, zaówno sieci TCP/IP oraz światłowodowe dały możliwość równoczesnego przesyłu sygnału o coraz większej jakości. Oczywiście za wzrostem zaawansowania technologii wzrosły koszty utrzymania i dalszej modernizacji oraz rozwoju infrastruktury.Kamery Analog HD w monitoringu wizyjnym

Wśród kamer wspierających standard AHD na polskim rynku znajdują się produkty m in. BCS, IPOX

kamera kopułkowa AHD BCS
Kamera kopułkowa AHD marki BCS (Dahua)