monitoring AHD Najlepsze ceny, bogata oferta i wsparcie techniczne na rejestratory i kamery Analog HD w sklepie NAPAD.pl
NAPAD.plZobacz węcej na www.napad.pl
Monitoring AHD

Monitoring AHD (Analog High Definition) rozwiązanie to przyszłości, które pozwala osiągać wysokiej jakości obrazy w ramach każdego typu sieci służących do realizacji monitoringu wizyjnego. Jego zalety technologiczne w połączeniu z przystępną ceną, powoduje jego wysoką konkurencyjność na tele dostępnych obecnie technolgoii. Kamery i rejestratory wspierające cechy technologii AHD znajdą swoje zastosowanie zarówno w istniejących systemach monitoringu dozorowego, jak również w nowych.

Kamery AHD i Rejestratory AHD - na czym to polega?

Obecnie mamy do dyspozycji dużą ilość technologii dla kamer i rejestratorów w monitoringu wizyjnym, pierwotnie były to kamery analogowe współpracujące z rejestratorami obrazu DVR pracujące w sieciach analogowych opartych na skrętce - oferowały one relatywnie słabą jakość obrazu oraz wiele ograniczeń infrastrykturalnych.

Dalszy rozwój technologii wymuszał osiągnięcie kilku podstawowych ulepszeń:

Kolejno po kamerach z przetwornikiem analogowym powstawały standrady wspierające megapikselowe rozdzielczości obrazu HD oraz FullHD. Powstają na rynku urządzenia w kategoriach HD SDI, HD TVI, HD CVI oraz kamery megapikselowe IP wysokiej kilkumegapikselowej rozdzielczości.

Kamery megapikselowe IP działają już w sieciach cyfrowych z innymi rejestratorami NVR, powoduje to, że stanowi to odrębną technologię, która początkowo nie oferowała kompatybilności z analogowymi sieciami monitoringu CCTV. Niestety wraz z wzrostem jakości, rosną wymagania i koszty związane z budowaniem i modernizacją sieci.

Tutaj powstaje technologia Analog HD, która oferuje rozwiązanie pośredniej jakości, które można podsumować w kilku poniższych punktach: